JYSK planuje zredukować o połowę emisję gazów cieplarnianych pochodzących z zasilania i ogrzewania sklepów, centrów dystrybucji, biur oraz firmowych pojazdów do 2030 roku (w odniesieniu do liczb z roku 2019), zachowując przy tym tempo ekspansji 200 nowych sklepów na świecie każdego roku.

W realizacji celu wspomoże wiele nowych inicjatyw, planowanych do wdrożenia, jak na przykład: wykorzystanie paneli słonecznych, czy zastosowanie neutralnego dla środowiska ogrzewania.

DOBRE NAWYKI MAJĄ ZNACZENIE

Przez ostatnich kilka lat JYSK pracował nad zwiększeniem wydajności energetycznej swoich obiektów. Sieć przeszła na oświetlenie LED w prawie wszystkich sklepach, centrach dystrybucyjnych i biurach.
Ponato firma edukuje również pracowników, pokaując że każde ich działanie może przyczynić się do redukcji śladu węglowego, jak chociażby poprawne ustawianie termostatów, gaszenie świateł po wyjściu z pomieszczenia, itd.

NEUTRALNI POD WZGLĘDEM EMISJI DWUTLENKU WĘGLA DO 2050

Ślad węglowy JYSK, jako firmy detalicznej, znacznie wykracza poza ramy działalności włąsnej. Większość emisji dwutlenku węgla pochodzi z fabryk, które produkują dla sieci towar, oraz z transportu morskiego i drogowego, dzięki którym produkty docierają do centrów dystrybucyjnych, sklepów oraz do klientów.

JYSK będzie angażować dostawców i firmy przewozowe do ustalenia celów i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.
Celem JYSK jest zneutralizowanie emisji dwutlenku węgla w obrębie wszystkich działań operacyjnych do 2050 roku.


źródło: https://jysk.pl/prasa#/news/jysk-redukuje-emisje-gazow-cieplarnianych-431188


Tekst pochodzi z biura prasowego o publicznym dostępie i został opublikowany w niniejszej witrynie na mocy prawa do przedruku (art. 25 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Witryna piszeomeblach.pl by doma.byczek zarejestrowana jest w Rejestrze Dzienników i Czasopism jako tytuł prasowy „by doma.byczek” (L.p. 2309). Jeżeli uważasz, że publikacja tekstu narusza prawo autorskie, skontaktuj się z autorką.